Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna z naprawdę mocnego i trwałego styropianu jest mi potrzebna. Ktoś coś? Możecie podpowiedzieć jakiegoś producenta, sklep itp.? Głównie zależałoby na gzymsach pod dach i pod balkon. Oczywiście przy takich dekoracjach odporność na warunki atmosferyczna to kluczowa sprawa. Z jakimi materiałami macie dobre doświadczenia?

Black_Riot

Posty: 10

 
Na domu sąsiada jest taka sztukateria założona i powiem że nawet fajnie to dla oka wygląda. Wisi to już chyba z drugi rok i nie widzę, żeby mu się coś sypało, pękało, odpadało czy coś w tym stylu. Ciekawe czy to są polskie dekoracje, czy z jakiegoś importu.

TomekK

Posty: 21

 
Jeszcze nigdy takich listew nie kupowałem i nie kładłem także nie za bardzo jestem zorientowany w producentach. Ciekawe czy w ogóle w Polsce takie rzeczy produkują, czy trzeba jednak od zagranicznych marek brać, co pewnie wyszłoby drożej.

Yuri20

Posty: 29

 
Jak myślicie, czy zupełny laik, który jedyne co w domu wykładał to panele poradzi sobie z montażem sztukaterii? Jak to u was wyglądało? Udało się bez problemów skleić elementy, żeby to miało ręce i nogi?

Rimano

Posty: 21

 
Ja muszę listwy przypodłogowe wymienić, bo te co są to już od dawna wyglądają po prostu źle. Ale tak jakoś nie było ostatnio okazji żeby się nimi zająć. Inne rzeczy się wymieniało a o takim drobiazgu człowiek zapominał.

bunia98

Posty: 20

 
Ja osobiście mam dobre doświadczenia z wyrobami od Perfect Styr - perfectstyr.com.pl. Robią estetyczną, modną sztukaterię, ale równocześnie prostą i wygodną w obróbce. Jakimś wielkim fachowcem od takich dekoracji nie jestem, nie kładziemy ich za często w firmie, ale z ich gzymsami i innymi kształtami radzę sobie łatwo.

edyta123

Posty: 19

 
Firma mojego kolegi takie dekoracje kładzie ale skąd oni sztukaterię kupują to nie mam pojęcia. W każdym razie widziałem kilka ich realizacji i naprawdę fajnie to estetycznie wygląda. Głównie mam na myśli wykończenia wnętrz.

Squel

Posty: 26

 
Trzeba sobie dokładnie sprawdzić jakiej klasy jest styropian przy takiej sztukaterii. Jeśli chodzi o elementy elewacyjne to tam musi być specjalna warstwa zewnętrzna mocniejsza wyłożona żeby sobie dekoracja z pogodą była w stanie poradzić.

Hihi_WWW

Posty: 19

 
Szukam też takich dekoracji i już mam w sumie kilka modeli i kilka sklepów na oku. Sądziłem, że wybór będzie bardziej ograniczony ale nie jest źle, jakościowo to wszystko wygląda też dość przyzwoicie.

bobobo23

Posty: 18